Busy do Niemiec, czyli wyjazd w stronę tolerancji

Większość europejskiego społeczeństwa przyznaje, że uznawała Polaków za ludzi tolerancyjnych. Głównie dlatego, że losy, które zgotowała nam historia, nauczyły nas wiary w innego człowieka, nawet tego, który różni się kolorem skóry czy orientacją seksualną. Problem polega jednak na tym, że Polacy są niestety bardzo mało tolerancyjni, dlatego dyskryminowani ludzie decydują się często na wyjazd busami do Niemiec, aby zacząć żyć normalnie i zwyczajnie.

Busy do Niemiec

Niemcy są bardziej tolerancyjni

Jak się okazuje Polacy decydują się na wyjazd busami do Niemiec, ponieważ Niemcy są zdecydowanie bardzie j tolerancji. Kraj, który zapoczątkował II wojnę światową zaprasza do siebie nie tylko osoby innej orientacji, ale również innej narodowości. Nic dziwnego, że Polacy nie mogą wyrobić we własnym kraju, skoro nie są w nim akceptowani. Dlatego wybór wyjazdu busem do Niemiec jest dla wielu jedynym rozwiązaniem, aby normalnie się czuć i żyć. Dlaczego jednak Polacy nie mogą nauczyć się tolerancji i kiedy to w końcu nastąpi? Pytania te zadają sobie ludzie, którzy należą do „odmieńców”.

Dlaczego Niemcy

Specjaliści mówią, że Niemcy są bardziej tolerancyjni, ponieważ Niemcy nauczyli się dzięki przeżytej historii zrozumienia oraz tolerancyjności. Można powiedzieć, że zawdzięczają tę naukę Hitlerowi, który pokazał jak bardzo nietolerancyjnym można być. Z tego powodu Niemcy nie chcą popełnić kolejny raz tego samego błędu, dlatego otwierają się dosłownie na wszystko. Dzięki temu busy do Niemiec zabierają ze sobą ludzi, którzy pragną być rozumieni albo chociaż akceptowani.