Czym tak właściwie jest to pozycjonowanie

pozycjonowaniePrzeglądając sieć bardzo często można spotkać reklamy na temat pozycjonowania, do firm co chwila dzwonią konsultanci oferujący pozycjonowanie. Jednak większość osób, nawet prowadzących działalność gospodarczą nie ma pojęcia o co chodzi, co najwyżej kojarzy to z wyszukiwarkami. Internet daje wiele możliwości reklamowania siebie, a to jest jedna z nich.

Z czym to się je

najczęściej słyszymy, że pozycjonowanie to podnoszenie pozycji strony firmowej w wynikach wyszukiwarek. Ale co to nam daje i jak to się dzieje? Dla firmy, której strona jest pozycjonowana zaleta jest jedna, ale bardzo ważna. Wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania przyciąga na stronę firmy wiele osób poszukujących konkretnych produktów. Wynika to z faktu, że pozycjonuje się strony na konkretne słowa kluczowe np. serwis oponiarski pozycjonuje się na słowo ?opony?. Dlatego jeśli klient wpisze np. w Google ?opony? poszukując tego produktu, znajdzie opisywany serwis.

Jak to się dzieje

W pozycjonowaniu wszystko zależy od oprogramowania wyszukiwarek tzw. botów, które przeszukują sieć i określają jak wartościowa jest dana strona. Dokładnie jak to się dzieje i jakie są kryteria wiedzą tylko właściciele wyszukiwarek, jednak z czasem można zauważyć pewne prawidłowości. Boty sprawdzają wartość samej strony jak i wszystkich linków przychodzących z innych stron oraz linków wychodzących do innych stron. Im więcej wartościowych odnośników z innych stron do naszej strony, tym wyższe miejsce zajmuje w pozycjach wyszukiwarek. Pozycjonowanie polega więc na umieszczaniu w sieci jak największej ilości linków do naszej strony, a także unikanie umieszczania linków odprowadzających ruch z naszej strony.