Fotografia ślubna i jej oblicza

Fotografia ślubna to silna branża, która nie wychodzi z mody. Młoda para, który decyduje się na ślub i jest świadoma kosztówz tym zwiazanych, chętnie płaci również za pamiątkowe zdjęcia.

fotografia ślubna

Naturalnie

Łódź czy inne miasta, to miejsca, gdzie fotografia ślubna często wkracza dosłownie na ulice. Fotograf zaprasza parę na spacer po charakterystycznych miejscach, ponieważ znane zabytki w tle wyglądają malowniczo. Niektórzy wolą jednak zdjęcia statyczne. Unika się dzisiaj fotografowania przy sztucznym świetle w studio, ponieważ efekty są zazwyczaj sztuczne. Lepiej wyjść do parku czy ogrodu botanicznego, które epatuje barwami, zwłaszcza na wiosnę. Takie miejsca wówczas są przez fotografów oblegane. Nie trzeba ich bardzo doświetlać, nie ma budynków, które psułyby kompozycję, a uśmiechnięta i zakochana para na rozmytym tle kwiatów i bujnej zieleni zawsze wyglada po prostu estetycznie.

Odlotowo

Nie wszystkie sesje odbywają się przed ślubeb, ponieważ istnieje również fotografia ślubna, która jest bardziej ekstremalna i sugeruje wykonanie zdjeć już po uroczystości, by panna młoda nie musiała martwić się o biel swojej sukni. Małżonkowie często muszą wylewać na siebie szampana, tarzać się w trawie, moczyć w jeziorze czy nawet pozować… na wysypisku śmieci. Często wykorzystwane miejsca to także ruiny i opuszczone, industrailne przestrzenie, które ciekawe kontrastują z eleganckimi strojami pary młodej.

Aż do śmierci…

A gdy fotografie już będą wywołane – wówczas rozdaje się je rodzinie na pamiątkę lub wiesza wybrane. To naprawdę piękna pamiątka, ponieważ zatrzymuje czas a małżeństwo może je oglądać i wspominać wspólnie ten ważny moment w życiu.