Jak sobie radzić z nieświeżym oddechem?

Nieświeży oddech to wyjątkowo uciążliwa dolegliwość. Zawsze jednak ma ona jakąś przyczynę ? czasami problemem jest próchnica, czasami nieodpowiednia higiena jamy ustnej lub jakieś choroby. Czasami przyczynę trudno jest usunąć. Dlatego warto wypróbować różne sposoby, dzięki którym można poradzić sobie z tą dolegliwością.

źródło: szczoteczka-elektryczna.pl

źródło: szczoteczka-elektryczna.pl

Przykry zapach z ust można usunąć dzięki różnym produktom, do których mamy dostęp na co dzień. Takie właściwości ma między innymi pietruszka, którą warto dodawać do różnych potraw. Pietruszka zawiera bowiem chlorofil, który zapobiega pojawianiu się nieprzyjemnych zapachów. Jednocześnie stabilizuje on proces namnażania się bakterii. Oprócz pietruszki podobne właściwości ma też sałata, szpinak lub algi.

źródło: jejswiat.pl

źródło: jejswiat.pl

Bardzo skutecznie działa również cynamon, który pomaga zmniejszyć liczbę bakterii w ustach. Z cynamonu można przygotować specjalny płyn do płukania jamy ustnej, który będzie działał bakteriobójczo i odświeżająco. Aby go przygotować, należy zmieszać cynamon z sokiem z cytryny i miodem.

źródło: zdrowie.dziennik.pl

źródło: zdrowie.dziennik.pl

W codziennej diecie należy też uwzględnić większe ilości wody. Warto zastąpić kawę czy soki właśnie szklanką wody. Dzięki temu unikniemy problemu suchości w ustach, który jest przyczyną nieświeżego oddechu. Woda poza tym pomaga usuwać z ust resztki pokarmu oraz bakterie, a dodatkowo wspomaga produkcję śliny. Nie są to zbyt wymagające sposoby. Kiedy będziemy pamiętać o tych kilku kwestiach z pewnością uda się nam pozbyć problemu nieświeżego oddechu.