Jaki ozdobić ściany w sypialni?

Na klimat panujący w sypialni wpływają różne elementy wystroju. Spore znaczenie ma między innymi sposób wykończenia ścian. Może on sprawić, że sypialnia będzie przytulniejsza, cieplejsza, bardziej romantyczna lub elegancka. Możliwości do wyboru jest sporo ? najpopularniejsze to malowanie lub tapetowanie. A co wybrać, jeżeli chcemy, by wykończenie było bardziej oryginalne?

źródło: lovingit.pl

źródło: lovingit.pl

Bardzo ciekawie na ścianie w sypialni będzie prezentować się cegła. Tak wykończona ściana będzie jednocześnie niebanalną ozdobą wnętrza. Do wyboru mamy różne rodzaje cegieł, które możemy dopasować do swoich upodobań ? od cegły białej, przez szarą, aż po tradycyjną w odcieniu pomarańczu.

To jak zostanie zastosowana również zależy od nas. Cegła może pokrywać jedną ze ścian lub tylko jej część. Pięknie będzie się prezentować na ścianie za łóżkiem, ale również na każdej innej. W zależności od tego jakie dobierzemy meble i dodatki, taki klimat stworzymy w sypialni. Cegła nadaje się do surowych, industrialnych aranżacji oraz do nowoczesnych, spokojnych wnętrz.

źródło: urzadzamy.pl

źródło: urzadzamy.pl

Innym oryginalnym rozwiązaniem będzie zagłówek, który ozdobi ścianę znajdującą się za łóżkiem. Jest to bardzo praktyczna opcja. Zagłówek sprawia, że ściana jest mniej narażona na zabrudzenia oraz podnosi komfort użytkowania wnętrza. Dzięki temu sypialnia nabiera niezwykłego charakteru. Można go dopasować do stylu, w jakim została urządzona sypialnia. W eleganckim i nowoczesnym wnętrzu sprawdzi się zagłówek pikowany, w romantycznym ? zagłówek obity subtelną tkaniną.