Jakie meble pasują do stylu skandynawskiego?

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się styl skandynawski. Chętnie stosowany jest w aranżacji salonów, kuchni czy sypialni. Takie wnętrza są przede wszystkim bardzo jasne, przestronne i proste. Ważne jest by były wygodne i jak najbardziej naturalne. Na taki efekt wpływ ma wiele czynników. Szczególnie istotną sprawą jest choćby wybór odpowiednich mebli.

źródło: urzadzamy.pl

źródło: urzadzamy.pl

Meble muszą współgrać kolorystycznie z wystrojem wnętrz w stylu skandynawskim. W takich wnętrzach dominują jasne, spokojne kolory ? z przewagą bieli i szarości. Pojawiają się one na ścianach i podłodze. Również meble, jako podstawowy element wyposażenia powinny być utrzymane w takiej kolorystyce. Najlepiej kiedy będą pomalowane na biało lub szaro, a niekiedy mogą również zachować naturalne odcienie drewna.

źródło: domosfera.pl

źródło: domosfera.pl

Meble takie powinna cechować odpowiednia jakość. Dlatego najczęściej są to meble wykonywane z wysokiej jakości drewna, które jest odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią i ścieraniem. Do wnętrz skandynawskich pasuje jasna wierzba, sosna, ale również ciemniejszy kasztanowiec. Meble pokryte tkaninami również utrzymywane muszą być w podobnej kolorystyce. Ważne by wybrane tkaniny były naturalne, a oprócz tego mocne i trwałe ? odporne na zabrudzenia i łatwe do czyszczenia.

źródło: otownetrza.pl

źródło: otownetrza.pl

W skandynawskich wnętrza najlepiej będą się prezentować meble proste w formie, a przy tym funkcjonalne i wygodne. W takich wnętrzach można łączyć meble nowoczesne z pewnymi elementami stylowymi, pochodzącymi z domów babć. Dzięki temu wnętrza skandynawskie nabierają indywidualnego charakteru.