Kuchnia zamknięta czy otwarta ? od czego zależy wybór?

Kuchnia w większości domów jest jednym z ważniejszych pomieszczeń. Dlatego jej urządzanie nie jest łatwym zadaniem. Chcemy, by kuchnia spełniała wszystkie nasze oczekiwania. Najczęstszym problemem jest określenie, który projekt kuchni będzie bardziej odpowiedni ? kuchnia otwarta czy zamknięta. Co pomoże nam podjąć decyzję?

źródło: kobietawielepiej.pl

źródło: kobietawielepiej.pl

Bardzo duży wpływ na naszą decyzję będą miały nasze przyzwyczajenia oraz prowadzony tryb życia. Dla niektórych osób kuchnia to jedynie miejsce, w którym przygotowuje się i ewentualnie spożywa posiłki. Czas zdecydowanie wolą spędzać w innym wnętrzu. W takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem będzie kuchnia zamknięta, która traktowana jest jak przestrzeń robocza.

źródło: urzadzamy.pl

źródło: urzadzamy.pl

Są jednak osoby, które kuchnię traktują jak centrum życia towarzyskiego. W czasie przygotowywania posiłków lubią otaczać się bliskimi osobami, rozmawiać. Kuchnia kojarzy się im z uroczystymi obiadami rodzinnymi oraz szalonymi spotkaniami z przyjaciółmi. Dla takich osób z pewnością lepszym rozwiązaniem będzie kuchnia otwarta, połączona z salonem.

źródło: regiodom.pl

źródło: regiodom.pl

Poza tym pod uwagę należy też wziąć możliwości, jakie daje nam mieszkanie. W niewielkich wnętrza ? małych mieszkaniach lub kawalerkach, zdecydowanie bardziej funkcjonalna okaże się kuchnia otwarta. Nie zabierze ona wiele miejsca i pozwoli optycznie powiększyć wnętrze. Jeżeli mamy do dyspozycji większą powierzchnię wtedy łatwiej jest na kuchnię zagospodarować osobne pomieszczenie ? i ma to oczywiście wiele zalet. Najważniejsze, by przy podejmowaniu decyzji brać pod uwagę swoje osobiste upodobania i oczekiwania.