Mały przedpokój ? triki powiększające

Przedpokój jest niezwykle ważną częścią każdego mieszkania ? mimo że najczęściej się o tym zapomina. To wnętrze najpierw widzą wszyscy nasi goście. Powinno nam zatem zależeć na tym, by robiło dobre wrażenie. Dodatkowo przedpokój powinien być wygodny i funkcjonalny. Jak zatem urządzić niewielki przedpokój tak, by spełniał te oczekiwania?

źródło: urzadzamy.pl

źródło: urzadzamy.pl

Najważniejsze jest to, by zastosować sprytne triki pozwalające optycznie powiększyć przedpokój. Po pierwsze, należy w odpowiedni sposób wykończyć ściany i podłogę. Aby optycznie powiększyć wnętrze, należy postawić na jasne kolory. Ściany mogą by utrzymane w kolorystyce biało-beżowo-szarej. Na ścianach mogą pojawiać się również różne wzory, które wnętrze optycznie poszerzą lub dodadzą mu głębi. Jeżeli chodzi o podłogę, to powinna ona pasować do kolorystyki ścian. Mamy jednak do wyboru wiele materiałów, dzięki którym w przedpokoju można stworzyć ciekawy klimat, między innymi drewno, płytki ceramiczne, kamień czy gres.

źródło: urzadzamy.pl

źródło: urzadzamy.pl

Proporcje takiego małego przedpokoju można poprawić, zawieszając w nim lustro. Bardzo ciekawy efekt da duże lustro powieszone na wprost drzwi lub też zajmujące większą część dłuższej ściany. Należy również zadbać o odpowiednie oświetlenie. Pomieszczenie będzie jaśniejsze, światło będzie odbijać się od lustra, a tym samym przedpokój będzie wyglądał na większy.

źródło: dom.wp.pl

źródło: dom.wp.pl

Warto do takiego przedpokój wybrać jedną, wąską szafę wnękową. Dzięki temu zmieścimy wszystkie niezbędne rzeczy, a we wnętrzu nie będzie panował chaos. Szafa musi być bardzo wąska i najlepiej jak najwyższa. Warto by posiadała lustro, dzięki czemu nie będzie zbyt toporna. Tak wyposażony przedpokój stanie się praktyczny i wygodny.