Młodym być?

mlodym bycCzas się nie zatrzymuje, a człowiek pragnie jak najdłużej zachować młodość. Nie ma się czemu dziwić, rozwój kosmetologii poszedł w tak znacznym stopniu do przodu, że naturalna uroda dzisiaj może być utrzymywana znacznie dłużej.

W aktywności fizycznej i zdrowym żywieniu siła

Naukowcy od starożytności znają siłę, jak drzemie w aktywności fizycznej i jak wpłynąć może ona na późniejsze lata życia ludzkiego. Nie bez kozery tworzono w wielkich ateńskich polis specjalne sale do gimnastyki. Dzisiaj coraz mniej czasu, ale i chęci na poranny jogging, na letnie podróże rowerowymi ścieżkami. Na cerę wpływ ma również żywność, dlatego tak często mówi się o konieczności spożywania warzyw i owoców. Wystarczy wycisnąć sok z cytryny do butelki z wodą, a człowiek prócz orzeźwienia otrzyma spory zastrzyk świeżości dla twarzy, po którym może zauważyć że fotoodmładzanie czy inny zabieg nie będą już konieczne. Warzywa i owoce dostarczają najlepiej przyswajalne witaminy i mikroelementy i mogą być idealnymi łakociami. Dieta połączona z adekwatną aktywnością fizyczną jest najprostszym zabiegiem kosmetycznym.

Trudność realizacji

Cały czas narzeka się na to, że konto czasu wolnego pozostaje na wiecznym minusie, a debetu czasowego nie jest się w stanie spłacić. Problemu jednak trzeba szukać po drugiej stronie, stronie chęci. Jakże na miejscu wydaje się proste porzekadło ?Dla chcącego nic trudnego?, które łatwo tutaj zastosować. Aktywność fizyczna i dbanie o zdrowe żywienie nie zależy od czasu, ale od jego efektywnej organizacji, a to w przyszłości może przynieść same korzyści, z których najważniejsza jest długo utrzymujące się uroda, siły witalne i zdrowie.