Najpopularniejsze parki Londynu

Londyn to jedno z popularniejszych miast na świecie. Zabytki Londynu większość osób zna na pamięć, a zapaleni turyści byli tam już nie raz. Jednak w Londynie nie tylko obiekty architektoniczne wprawiają nas w zachwyt. Znajdują się tutaj również niezwykle piękne, zielone parki, które również warto odwiedzić.

źródło: climatecars.com

źródło: climatecars.com

Najbardziej znany jest oczywiście HYDE PARK, który jest jednocześnie jednym z największych parków na całym świecie. Jego powierzchnia jest tak duża jak powierzchnia księstwa Monako -obejmuje 160 hektarów. Część parku otacza pałac Kensington, gdzie obecnie mieszka William i Kate. Park na dwie części dzieli piękny staw – The Serpentine. Po stawie można pływać łódkami, a nad nim się relaksować. Hyde Park to miejsce idealne do rodzinnych spacerów i różnych form wypoczynku. Można tutaj jeździć konno, organizować pikniki czy spacerować z psami.

źródło: visitlondon.com

źródło: visitlondon.com

Kolejny piękny park to HAMPSTEAD HEATH. Znajduje się on niemalże w centrum miasta, a jego większą część stanowią piękne, gęste lasy, w których można się zgubić. W lesie tym znajdują się dwa stawy, w których odbywają się tradycyjne kąpiele ? osobno panie, osobno panowie. Stojąc na obrzeżach tego parku można podziwiać piękną panoramę miasta.

źródło: secrets-of-london.blogspot.com

źródło: secrets-of-london.blogspot.com

Niezwykle ciekawy jest również REGENT”S PARK. Znajduje się w jednej z elegantszych dzielnic Londynu. Sam park też jest bardzo elegancki i zadbany. Jego największą atrakcją jest zoo, w którym znajduje się ponad 12tys. różnych zwierząt. Tutaj z pewnością czas spędzą miło całe rodziny.