Nielegalny transport zwierząt

Niestety, ale nielegalny transport zwierząt nadal kwitnie i ciężko jest temu zapobiec. Ludzie wymyślają różnego rodzaju transporty, aby mieć w swojej kolekcji egzotyczne zwierzę. Jednak później dziwimy się, że w Wiśle pływa krokodyl. Jego właściciel stwierdził, że zwierzak znudził mu się i nie jest mu już potrzebny. To smutne, ale zaczyna zdarzać się coraz częściej. Dlatego trzeba dobierać swoich pupili z głową i nie sprowadzać ich zza granicy.

Zwierzęta są transportowane w złych warunkach

fot.http://kobreguide.com/content/Black_Market

Zwierzęta są traktowane jak przedmioty!

Prawda jest taka, że zwierzęta są transportowane w wielu przypadkach w nieludzkich warunkach. I tak może się okazać, że w przesyłkach do Anglii znajdują się zapakowane ptaki, czy schowane koty. Głupota oraz brak uczucia towarzyszy ludziom, którzy chcą jedynie posiadać w swojej hodowli rzadkie zwierzę. Jednak nikt nie bierze pod uwagę tego, że zwierzęta na tym cierpią. To nie przedmioty, a żywe istoty, które oddychają, kochają i odczuwają ból. Wielu miłośników zwierząt kazałoby przetransportować w takich samych warunkach człowieka, który zdolny jest kaleczyć zwierzę.

Pod ochroną

Najczęstszym powodem wysyłania przesyłek ze zwierzętami jest ich rzadkość występowania na świecie. Ludzie są w stanie zapłacić wszelkie pieniądze, aby mieć je w swojej hodowli. I owszem płaca nie małe kwoty za to. Jedak transporterzy chcą zarobić na tym najwięcej jak tylko się da i to właśnie oni „pakują” zwierzę w pudełko dwa razy mniejsze niż wielkość „towaru”.