Nietypowa kradzież specjalistów

Podobno strategia zabezpieczeń najbardziej dba o to, aby zawsze być o krok przed złodziejem. 

Nic jednak nie pomoże w walce z kreatywnymi przestępcami.

Takim niewątpliwie są przestępcy z Sosnowca. Zdecydowali, że ich partnerami przy kolejnej kradzieży będzie wybrana firma przeprowadzkowa.
Najpierw jednak znaleźli mieszkanie, które często i na dłużej opuszczają właściciele. Liczyła się również oczywiście wartość tego, co z mieszkania będzie można wynieść.
Tym tropem dotarli do mieszkania dość znanego na śląsku – producenta muzycznego.
Sprzęt znajdujący się w jego mieszkaniu został po kradzieży wyceniony na prawie ćwierć miliona złotych.
Ultranowoczesne drzwi nie stanowiły dla nich większego problemu.
Podczas, gdy właściciel mieszkania pracował z Holandii nad nowym projektem debiutanckiego zespołu – firma przeprowadzkowa staranie opróżniała jego mieszkanie.

Wszystkie rzeczy miały być wywiezione do wynajętego magazynu.
I prawdopodobnie wszystko by się powiodło, gdyby nie jeden z pracowników firmy transportowej, która miała przewieźć łup.
Zorientował się on po sprzęcie i płytach, że zajmuje się przeprowadzką muzyka, którego jest wielkim fanem. Zwrócił również uwagę, że ci, którzy im to zadanie zlecili – raczej nie mają niczego wspólnego z muzyką.
Dzięki temu, że miał telefon komórkowy z dostępem do internetu – znalazł numer wytwórni, gdzie pracował muzyk i zapytał czy wiedzą coś na temat przeprowadzki i opowiedział o swoich podejrzenia. Ci skontaktowali się z producentem, który zadzwonił na policję.
Wszyscy trzej, kreatywni złodzieje zostali zatrzymani. Jednak, zanim zostali przewiezieni do aresztu – sami musieli odstawić sprzęt na swoje miejsce.