Planowanie wycieczki rowerowej

Jazda na rowerze to sport, który ma szerokie grono wielbicieli. To nie tylko dobra forma aktywności fizycznej, ale też sposób na wypoczynek i spędzenie czasu z najbliższymi. Zazwyczaj planujemy jakieś krótkie wypadu rowerowe. Jednak dlaczego by nie zorganizować jakiejś dłuższej wyprawy? Oczywiście nie zjedziemy do razu pół świata, ale taka wycieczka i tak może być niezwykle atrakcyjna. Trzeba ją jednak odpowiednio zaplanować i się do niej przygotować.

źródło: blog.ruszamysie.pl

źródło: blog.ruszamysie.pl

Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę własne możliwości. Jeżeli nie jeździmy na rowerze zbyt często i nasza kondycja pozostawia wiele do życzenia, nie możemy zaplanować zbyt intensywnej wycieczki. Trzeba też odpowiednio dzielić nasze siły. A co należy wziąć jeszcze pod uwagę?

źródło: zingtravel.pl

źródło: zingtravel.pl

Na początku musimy określić nasz cel. Wybieramy miejsce, które jest dla nas realne i do którego będziemy w stanie dojechać. Zastanówmy się jaka odległość dzieli nas od tego miejsca. Przeanalizujmy możliwe trasy i określmy, jaki dystans będziemy w stanie pokonać jednorazowo oraz w ciągu dnia. Dowiedzmy się też, jakie ciekawe miejsca znajdują się po drodze. Warto w nich robić sobie przerwę i przy okazji coś zwiedzić. Poza tym koniecznie musimy zadbać o stan naszego roweru. Wykonajmy dokładny przegląd i zadbajmy o niezbędne naprawy.

źródło: rowertour.pl

źródło: rowertour.pl

Druga ważna sprawa to noclegi. Jeżeli nasza podróż będzie trwać kilka dni to zastanówmy się, gdzie się zatrzymamy. Jeżeli wolimy pensjonaty czy hotele, to zarezerwujmy pokoje. Jeżeli będziemy spać w namiotach, to przygotujemy odpowiedni ekwipunek. Zastanówmy się też, jak będziemy go transportować. Zadbajmy też o całe pozostałe wyposażenie. Dopiero wtedy możemy ruszać w drogę.